PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122393}
7,4 996
ocen
7,4 10 1 996
"Konsul" i inni
powrót do forum filmu "Konsul" i inni

Gradowski przeprowadza wywiad z Czesławem Śliwą w więzieniu, Śliwa ubrany jest w strój
chasyda i mówi z akcentem żydowskim i dlatego dzisiaj są takie trudności z dostępem do tego
filmu. Więcej o Śliwie w Wikipedii.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Ciekawe, czy widziałeś film Betar? "Półkownik" przez 2 lata, pokazany ostatecznie w TVP o 1.15 w nocy.

Robson

Widziałem Betar na pokazie zamknietym. Ale jeszcze lepszy , genialny jest "Operator" o Lipmanie, półkownik na długie lata dzięki między innymi Wajdzie.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Można go zobaczyć w internecie?

Robson

Niestety nie, jest tylko 2-3 minutowy trailer i info, że Wajda i Kutz go wstrzymali zdaje się. Film zrobiony dla TVP 1 . Według mnie najlepszy w kategorii odkrywanie drugiego życia TW Jeż ( Lipman najlepszy polski operator filmowy), wypowiadają się Wajda, Kutz, Sulik, Gene Gutowski, Kostenko. Hoffman. Widziałem na pokazie w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa w Wawie.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

dzięki za odpowiedź

ajron1960

"Konsul i inni" obecnie jest już dostępny w całości na You Tube http://www.youtube.com/watch?v=ESXzSz2Z1W4

pinezka666

Dziękuję, w 2012 nie było szans na obejrzenie, w tv leciał raz na kilka lat. Obejrzę po po raz chyba 4-ty. Historię znasz, bohater umarł w więzieniu niedługo po nakręceniu filmu.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

film jest powszechnie dostępny - zakazany był w czasach PRL, więc nie opowiadaj tu legend. Akcent żydowski jest jedną z kreacji Śliwy - podobnie, jak akcent niemiecki. Był to geniusz mistyfikacji.

jos_fw

Bądź uczciwy i nie wciskaj kitu. Temat jest z 2012 roku. Czy chociaż raz od tego czasu film był emitowany w TVP. ? Według mnie ani razu. Co jest takiego, że genialny dokument pomijany jest przez telewizję np. TVP Kultura ? Za to fabuła z Fronczewskim była przynajmniej kilka razy .
Gó... wiesz o filmie Operator, który jest półkownikiem od wielu lat chociaż to jeden z najlepszych dokumentów , nawet w internecie go nie uświadczysz.

ocenił(a) film na 8
ajron1960

Masz teraz prawicową telewizję - za PRLu takiej indoktrynacji nie było - nie ma żadnych barier, może nie ma zapotrzebowania? I nie smuć o tych cenzurach - przecież ten cały żydowski sztafaż to inscenizacja, blaga i zabawa. Ogarnij się!

jos_fw

Nie dżyj łacha ! Może i inscenizacja i też blaga, ale nawet dzisiaj nie jest to temat do pokazywania szerokiej publice. O 1.00 nie będę sięogarniał, nie bądź tyranem.
Od 2012 ani razu w TVP, a Konsul z Fronczewskim kilka razy.

ajron1960

Ciekawe. Ja to mam. Wydane na płycie jako kroniki filmowe z PRL.

kicunio

No to masz białego kruka ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones