Jak widzę już wszyscy zaczęli głosować na film,aktorów itp. A ciekawi Mnie czy jest chociażby jedna osoba która oglądała wszystkie nominowane filmy i role i wtedy ocenia który był najlepszy?W innym przypadku takie głosowanie jest bezsensu

luki138

Ja właśnie tak robię, dlatego zazwyczaj nie zdążam z pomniejszymi kategoriami :) Niby człowiek ogląda wszystkie premiery w ciągu roku, a potem w grudniu i styczniu pojawia się ich dwa razy tyle i wszystkie są nominowane. Ale niestety jest prawdą, że większość głosuje po prostu na ulubionego aktora lub reżysera. Na przykład: ktoś lubi Cumberbatcha, więc głosuje na Grę Tajemnic we wszystkich kategoriach. Jeśli się nie mylę w zeszłym roku ankietę na najlepszy film wygrał "Wilk z Wall Street", który widziało najwięcej osób w zeszłym roku, poza tym widać tym samym, że im prostszy, mniej wymagający od widza film tym bardziej przemawia do publiki.

tyrwes

no właśnie też mam wrażenie że dużo osób głosuje na ulubionego aktora,aktorkę a nie na tego który był najlepszy. A co do filmu ja też staram się obejrzeć wszystkie nominowane w głównej kategorii a coś Mi się wydaje że część obejrzy 2 może 3 tytuły a potem zażarcie walczy o to że ma rację:)

luki138

Tylko Selmy nie widziałem, nigdzie nie mogę napisów znaleźć ; /

użytkownik usunięty
tyrwes

Oscary zakończyły się w 2010r. (INCEPTION- soundtrack)

luki138

Chciałem taki sam temat zarzucić. Bo również nie wierze że już tyle osób widziało wszystkie filmy. Dlatego ta ankieta jest bezsensowna. Grand hotel ma najwięcej procent bo już dawno była możliwość obejrzenia i jest chyba najbardziej popularny.

Meija17

no wlasnie. A ciekawe ile osob widzialo Birdmana albo Selme?

luki138

Samo to mnie śmieszy jaką przewagę ma Ida w obu kategoriach, patriotyzm hahahaha. Albo rola pierwszo planowa kobieca za Zaginioną dziewczyne jaka przewaga duża, a czemu ? bo większość to widziała tylko bo film popularny.

Meija17

A ja się dziwię popularności tego filmu, który mimo wszystko jest eklektyczny i wydaje się trafiać do osobliwego grona widzów. Fakt, że chyba - jako jedyny - obok "Boyhood" już jakiś czas leciał w kinach i jest ogólnie dostępny.

luki138

Ja nie głosuję na filmy i role które mi się najbardziej podobały, a na filmy które myślę że dostaną, bo znam Akademię i wiem jakie filmy docenia.

13Gniewny

dobre ;) znam Akademie, czyli 6 tysiecy filmowcow ktorzy typuja po 3 filmy w kazdej kategorii w glosowaniu. Podrzuc moze algorytm jeszcze

pinang

Można zrobić film o genialnym matematyku który opracował algorytm na wygrywanie Oscarów... Ale by było gdyby dostał oscara :)

Ale nie, tak naprawdę to często można przewidzieć co wygra. Pomijając to, że był naprawdę solidnie zrobiony, Oscar dla Zniewolonego to był pewniak. Powiesz, że to był bardzo dobry film (z czym się zgadzam) i zasłużył? No to Operacja Argo. please...

luki138

Dlatego ja nie głosuję. Zrobię to jak obejrzę wszystkie filmy.

gry270

dijladnie ja tak samo.Na razie zaliczylem 4 filmy

gry270

Ja głosuję po obejrzeniu ~3 nominowanych w danej kategorii, żeby po obejrzeniu wszystkich wybierać spośród mniejszej ilości. Oglądając kilkanaście filmów w krótkim okresie/czasie/okresie czasu i porównując je z widzianymi pół roku temu wszystko może się popieprzyć i wybór nie będzie prawdziwy.

PS. ma ktoś napisy (ang spokojnie wystarczą) do Selmy?

użytkownik usunięty
gry270

Jestęs tępa i to ostro.... tak to bierzesz na poważnie jakbyś miała do paki iśc -.-

luki138

ja obejrzałam większość filmów, bo oglądałam je na Globy, więc oceniam tylko kategorie, gdzie mam wszystkie filmy obejrzane a z reszta poczekam.

luki138

No powiem nieskromnie że mi jakoś 4 lata do tyłu udaje się oglądnąć wszystko i większość ról też . w tym roku chyba też sie uda :) i tak samo głosuje nie na to co lobię ale na to co myślę że akademia wybierze lub coś co po prostu jest najlepsze.

luki138

widzę że towarzystwo wszystkie filmy oglądnęło w takim razie mam pytanko gdzie można znaleźć 'selme'??

pinkaaa

no wlasnie nie mam pojecia gdzie mozna znalezc ten film

pinkaaa

Jest na alekino . tv, ale tylko po angielsku

fly_lark

sory za spacje w nazwie strony, ale nie można żadnych zewnętrznych linków :/

luki138

Ja to głosowanie traktuję jak przewidywanie tego co się stanie a nie personalny wybór z małymi wyjątkami ("Ida"). Nie mam szans obejrzeć tych wszystkich filmów do 22 lutego. Wydaje mi się, że ma to sens. Każdy robi jak uważa. Nasze głosowanie w końcu i tak nie ma znaczenia:)

tml1

no właśnie. Ja podobnie. Głosuję na te filmy, które moim zdaniem wygrają, a potem patrzę ile trafiłem. Żeby obejrzeć wszystkie te filmy sporą część trzeba by oglądać piracko, bo niektóre mają premiery dopiero po wręczeniu Oscarów

Krzys_Pe

Dokładnie. Mnie do tej pory np. nie udało się obejrzeć Nebraski z ubiegłego roku. Nie miała chyba ani premiery kinowej u nas ani nie była chyba wydana na DVD.

luki138

dlaczego w nominacjach ról aktorskich na danej osobie jest ocena filmu, a nie roli jaką oceniłem,
przecież to bez sensu
oceniam grę tajemnic na 5 i wszyscy aktorzy z tego filmu w nominacjach są na 5
choć oceniałem ich na inne oceny
chyba się komuś coś sprościło

Maniek_74

no właśnie to trochę bez sensu

Maniek_74

Pewnie to zmienią. Ta funkcja z oceną obsady jest jeszcze bardzo świeża.

luki138

Ja na razie widziałam wszystkie filmy tylko z kategorii" CHarakteryzacja i fryzury" ale moja misja na ten miesiąc to obejrzeć wszystkie nominowane. Dzisiaj był "Birdman" A jutro "Boyhood"

sentia

Polecam Whiplash

CastielQQ

już oglądałam

sentia

I jak wrażenia?

CastielQQ

Mistyczne przeżycie. Niesamowita postać nauczyciela, perfekcjonisty, sadysty. Poświęcenie i chęć bycia najlepszym. Niesamowite. Jeden z lepszych filmów w tegorocznym zestawieniu.

CastielQQ

na tą chwilę widziałem tylko 6 z 8 filmów nominowanych i ten wywarł na mnie największe wrażenie.

luki138

Kit z ludźmi z filmwebu, to akurat dosyć przewidywalne zjawisko. Gorzej, że ja mam czasami wrażenie, że tak samo robi Akademia

ReadyFreddie

No rok temu tak było. Kilku członków się nawet przyznało, że głosowali na Zniewolonego, chociaż wcale go nie widzieli, ale jakby zagłosowali na coś innego to by przecież wyszli na rasistów...
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/academy-members-voted -for-oscarwinning-12-years-a-slave-without-watching-it-9177352.html

Krzys_Pe

Słyszałem o tym, dlatego w tym roku w ciemno (hehe) obstawiam Grę tajemnic.. żeby nie wyjść na homofoba :)

luki138

Dokładnie! Mnóstwo ludzie niestety tak głosuje. Ja staram się obejrzeć wszystkie i dopiero wtedy oddaję głos, a te kategorie, w których nie widziałam filmów po prostu omijam ;) Jeszcze pytanie czy ludzie głosują na filmy, o których myślą, że wygrają, czy na takie, którym sami przyznaliby Oscara? Ja wybieram takich kandydatów, których sama bym nagrodziła.

luki138

Wszystkie nominowane filmy obejrzane ! Najprzyjemniejsze przede mna - Glosowanie ;-)

nataliszon

jaki film obstawiasz?

luki138

Wedlug mnie Whiplash ( Chociaz nie bedzie mi przykro gdy Oscara otrzyma Grand Budapest) ;)

nataliszon

dokładnie tak samo myślę :)

nataliszon

głosowanie przyjemniejsze od oglądania? :) co tu robisz;p

puchatek_filmweb

Dajace duza satysfakcje ;)

luki138

z tego co kiedyś czytałam Akademicy tylko w paru kategoriach muszą obejrzeć każdy film z nominowanych, są kategorie gdzie głosują na film który im się spodobał bez obejrzenia pozostałych

luki138

Właśnie, jeśli chodzi o ankietę, do kiedy jest aktywna? Uważam, że powinna być do samych Oskarów, bo niektóre filmy jak Snajper późno wychodzą w kinach.. :/

luki138

Ja tak robię, inaczej nie widzę sensu w głosowaniu, kiedy na przykład z danej kategorii widziało się tylko jeden film.

luki138

Ja oddałem głos w kategoriach, gdzie widziałem co najmniej dwa nominowane filmy (osoby). Oczywiście głos został oddany na któryś z obejrzanych obrazów. Mogę się natomiast pochwalić, że w niektórych kategoriach widziałem wszystkich nominowanych. Zapraszam na mój blog - tam przy każdej kategorii podałem, jakie filmy z nominowanych obejrzałem oraz na kogo stawiam głos. Ponadto skomentowałem niektóre nominacje. Oczywiście mam zamiar obejrzeć wszystkie nominowane filmy i mój głos zawsze może ulec zmianie. Nie widzę nic złego, jeśli ktoś oddaje głos nie obejrzawszy wszystkich filmów. Złe jest natomiast głosowanie nie widziawszy żadnego filmu (JAK TAK MOŻNA W OGÓLE?!) lub przynajmniej dwóch.

Link do wspomnianego bloga: http://www.filmweb.pl/user/Jake07/blog/565412-Nominacje+do+Oscar%C3%B3w+2015

luki138

Też staram się obejrzeć prawie wszystko, aby sensownie i ze spokojnym sumieniem zagłosować. W zeszłym roku nie zdążyłem z dwoma filmami i zamknęli mi ankietę przed nosem :/

luki138

mi brakuje 2 /Selmy i Dzikiej drogi/ filmow - reszta obejrzana - czy jestem obiektywny????

najlepszy film - teoria wszystkiego /wygra boyhood albo birdman/
najlepszy aktor 1p. - Eddie Redmayne /wygra pewnie Michael Keaton/
najlepsza aktorka 1p. - Julianne Moore /wygra Julianne Moore :-)/
najlepszy aktor 2p. - J.K. Simmons / wygra moze Norton moze Duvall/
najlepsza aktorka 2p. - Patricia Arquette / pewnie ona wygra, choc nie widzialem na pewno fenomenalnej Meryl Streep/
rezyseria - za gre tajemnic /wygra za boyhood'a/
scenariusz oryginalny - Wolny strzelec /wygra - nie mam pojecia/
scenariusz adoptowany - teoria wszystkiego (wygra j/w )
nieanglojezyczny - ida - /wygra lewiatan/

reasumujac - od kilkudziesieciu lat sledze oskary - tegoroczne sa najslabsze - zaden film nie zwala z nog i zadna rola tez - moze z wyjatkiem Julianne Moore :-)

luki138

Obejrzałam większość filmów (bez Selmy)
Film: Whiplash (ale pewnie zgarnie Boyhood)
Aktor pierwszoplanowy: E. Redmayne (on pewnie wygra)
Aktorka pierwszoplanowa: J.Moore (ona pewnie wygra)
Aktor drugoplanowy: J.K. Simmons (mistrzowska rola, choć Nortona według mnie uratował Birdmana)
Aktorka drugoplanowa(bez Tajemnice Lasu i Wild): Tutaj nie mam faworytki, żadna rola mnie jakoś nie urzekła (wygra pewnie P. Arquette)
Reżyser: Wes Anderson (pewnie dostanie Richard Linklater)
Najlepszy scenariusz oryginalny: Foxcatcher
Najlepszy scenariusz adoptowany(bez Wada ukryta): Whiplash
Najlepszy film nieanglojęzyczny: nie oglądałam żadnego
Najlepsza charakteryzacja: Grand Budapest Hotel
Najlepsza muzyka oryginalna: Grand Budapest Hotel
Najlepsza piosenka: "Glory" (nie rozumiem pominięcia ''Big Eyes'')
Najlepsza scenografia: Grand Budapest Hotel
Najlepsze efekty specjalne: oglądałam aby Interstellar, więc nie oceniam
Najlepsze kostiumy: oglądałam aby Grand Budapest Hotel - nie oceniam
Najlepsze zdjęcia: Grand Budapest Hotel
Film animowany: Jak wytresować smoka 2
Najlepszy dźwięk: Whiplash
Montaż: Boyhood
Najlepszy montaż dźwięku: Interstellar

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones