PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 998 983
oceny
8,6 10 1 998983
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Jak dla mnie jest to ckliwy, przydługawy film z papierowymi, nieprzekonującymi postaciami,
dodatkowo jeszcze ten ostry podział na dobro i zło niczym w Disneyowskiej bajce. Myślę, że są to
powody dla których film cieszy się tak wielką i nieuzasadnioną renomą. Niestety dla większości
widzów arcydzieło = coś co silnie gra na moich emocjach, da mi trochę wzruszenia, nadziei itp.
Zasadniczym błędem fabularnym jest fakt, iż w ogóle dochodzi do skazania tego murzyna, skoro
prawdziwy morderca nie tylko zabił ale i zgwałcił te biedne dziewczynki ,to dommiemam, że
zostawił swoje DNA (ok wiem teoretycznie mógł użyć prezerwatywy ale jakoś ciężko podejrzewać
tego delikwenta o aż tak wysoki iloraz inteligencji) tak więc wystarczyło porównać DNA tego
murzyna z tym pozostawionym na ciele/miejscu zbrodni. Nie jestem policjantką ale wydaje mi
się, że nawet w przypadku, gdy na miejscu zbrodni znajduje się podejrzany to i tak przeprowadza
się jakieś śledztwo, a nie z marszu wsadza się delikwenta do celi śmierci ,no ale wtedy posypał
by się cały pomysł na film/ książkę bo murzyn po prostu by nie trafił do więzienia. Jestem
rozczarowana zwłaszcza, że scenariusz miałby potencjał na stworzenie bardzo dobrego filmu, a
nawet arcydzieła - bez wątków naprzyrodzonych, z realistycznymi postaciami, film traktujący o
moralnym problemie kary śmierci no ale wtedy stałby dużo niżej na filmwebie bo już tak milusio
by się go nie oglądało. Jestem ciekawa MERYTORYCZNYCH kontrargumentów fanów tego
filmu, a nie tekstów w stylu "bo mi się podobał to dałem 10" albo "bo mnie bardzo wzruszył". Ok
macie do tego prawo ale chyba takie forum powstało żeby dyskutować o filmach i nie tylko na
tym najniższym poziomie poza interpretacyjnym czyli na poziomie samych tylko emocji.
Pozdrawiam

ktosika

"skoro prawdziwy morderca nie tylko zabił ale i zgwałcił te biedne dziewczynki ,to dommiemam, że zostawił swoje DNA, tak więc wystarczyło porównać DNA tego murzyna z tym pozostawionym na ciele/miejscu zbrodni"

No niestety, ale takie historie i w prawdziwym życiu się zdarzają. Czytałem historię człowieka, który dopiero po kilkudziesięciu latach wyszedł z więzienia (w Wielkiej Brytanii), bo wcześniej nikt nie zadał sobie trudu zbadania DNA.

ocenił(a) film na 6
ktosika

No dobra, badanie DNA nie było wtedy możliwe, ale może chociaż wystarczyło po prostu zapytać Murzyna czy zabił te dziewczynki.

ocenił(a) film na 7
ktosika

Ale to były chyba lata 30-te wtedy nie robili raczej testów DNA

ktosika

Ktoś tu chciał zabłysnąć, ale coś poszło nie tak. Haha

ocenił(a) film na 8
ktosika

Badania DNA w tamtych czasach xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones