film

Marzycielki miast

Rêveuses de villes
2020
1h 21m
6,8 215
ocen
6,8 10 1 215
Najwybitniejsze przedstawicielki współczesnych nurtów w urbanistyce - Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander i Denise Scott Brown - ukształtowały myślenie o współczesnym projektowaniu przestrzeni miejskiej. Ich wizja nowoczesnego miasta zakłada pełną integrację przyrody i człowieka. Zobacz pełny opis
Marzycielki miast zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące kobiety-pionierki, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce: architektki, planistki, pedagożki, kuratorki oraz aktywistki, współpracujące z największymi nazwiskami architektury, jak Mies van der Rohe, Le Corbusier,Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące kobiety-pionierki, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce: architektki, planistki, pedagożki, kuratorki oraz aktywistki, współpracujące z największymi nazwiskami architektury, jak Mies van der Rohe, Le Corbusier, Louis Kahn czy Robert Venturi. Projektowały w Ameryce Północnej i Europie. Każda z nich jest nadal aktywna, choć średnia wieku tych pań to 90 lat! Wciąż łączy je podobna wizja nowoczesnego miasta, w pełni zintegrowanego z przyrodą i człowiekiem. Phyllis Lambert stoi za konstrukcją wieżowca Seagram Building w Nowym Jorku i była fundatorką Canadian Centre for Architecture and Heritage w Montrealu. Dzięki wysiłkom Blanche Lemco van Ginkel i jej męża udało się ochronić starą cześć Montrealu przed budową autostrady. Cornelia Hahn Oberlander znalazła nowy sposób wykorzystania miejskich zielonych przestrzeni, a także zielonych dachów w kilku metropoliach. Z kolei Denise Scott Brown wraz z mężem Robertem Venturim zrewolucjonizowali myślenie o współczesnej architekturze i miejskim dziedzictwie. Te kobiety łączy jedno: wizja miasta inkluzyjnego i otwartego na potrzeby człowieka.

Zdjęcia do filmu nakręcono w Montrealu, Vancouver i Toronto (Kanada) oraz w Filadelfii (Pensylwania, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dobrze, że powstał o nich dokument, ale zasługiwały na coś ciekawszego. Ten jest raczej mało porywający i bardzo konwencjonalny. Każda z nich powinno być bohaterką własnego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones