PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620541}

Django

Django Unchained
8,3 498 807
ocen
8,3 10 1 498807
8,0 52
oceny krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Ja wiem, że jak za filmem stoi Znany Reżyser, to od niektórych musi dostać te 10/10 bo inaczej nie
wypada. Ja wiem, że jak są Czarne Charaktery to musi dostać 10/10, bo inaczej będzie rasizm i
nietolerancja.

Ale tak serio, co w tym filmie zasługuje na naprawdę dobrą średnią?

Muzyka, gra? Normalne, nic szczególnego.

Klimat? Zerowy, w porównaniu z filmami Sergio Leone "Django" jest definicją drewna.

Atmosfera charakterystyczna dla Znanego Reżysera, jak w Pulp Fiction? No way, to wyglądało na
ciągnięte na siłę.

Może chociaż akcja jak w Kill Billu? Zero, null.

Refleksje? Po czym? W filmie nie było żadnej głębokiej myśli, po takim "Łowcy Androidów" można
godzinami prowadzić rozmowy o tym, czym jest człowiek, po Czasie Apokalipsy - czym jest
człowieczeństwo, są filmy zmuszające wręcz do spojrzenia na świat z innej perspektywy, perspektywy
której nam na co dzień brakuje. A co było w Django? Pif-paf.

Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem. Zacząłem się poważnie zastanawiać, czy gdyby Znany Reżyser
nakręcił film pod pseudonimem, zaś tematyka nie wymuszała pozytywnych ocen w imię politycznej
poprawności - czy średnia przekroczyłaby 6.0

tomakin

Mi się tam podoba

ocenił(a) film na 9
tomakin

"Jezusmaria, ZA CO taka średnia"?
Za film

ocenił(a) film na 9
tomakin

Widzisz, ja też oceniam film, a nie nazwisko w czołówce.Szkopuł w tym, że mi i wielu innym ludziom ten film się (bardzo) podoba. Nie możesz wymagać od innych, żeby oceniali zgodnie z Twoją wolą i Twoją opinią. Widocznie jest to dla Ciebie jakiś problem.

ocenił(a) film na 6
tomakin

Zgadzam się. Słabo. Końcówkę przyrównałem do "Bez przebaczenia" i.... śmiech mnie ogarnął :) To jak polska okręgówka do Premier League.

ocenił(a) film na 9
tomakin

Chłopie na kinematografii to ty się nie znasz za ch.j, wracaj oglądać seriale i inne telewizyjne bzdety!

ocenił(a) film na 8
tomakin

Za muzykę, klimat, fabule, bohaterów i całokształt. Kill Bill może czyścić Django kopyta.

ocenił(a) film na 8
tomakin

Zgadzam się. Film drewno, choć aktorstwo Waltza chapeu bas. Dużo strzelania i emanowanie przemocą w sumie nie wiadomo po co. Ale to Tarantino więc ok. Wydaje mi się, że nawet w aspekcie brutalności zdecydowanie lepiej wypada Dzika Banda. a są tam zdecydowanie lepsze postacie. Postanowiłem odświeżyć sobie ten film po latach, bo nic a nic z niego nie utkwiło mi w pamięci (oprócz pif-paf i tarantinowskiej rzeźni). Teraz zastanawiam się czy to w ogóle jest dobry anywestern i czy jest w ogóle sens umieszczać go w tym gatunku. To, że konwencja westernowa to jedno ale to co się dzieje na ekranie to drugie. To tak jakby Kill Bill nazwac kinem samurajskim. Nienawistna Ósemka zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 6
tomakin

Film jest całkiem znośny, głównie przez porządne wykonanie i dających z siebie wszystko aktorów. Ale forma to przecież "Bękarty wojny" na Dzikim Zachodzie, czyli jedno i to samo od lat u Tarantino: paplanina, przemoc, paplanina, przemoc i tak w koło Macieju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones